HEMOROİD (BASUR) HASTALIĞININ TEDAVİSİ

HEMOROİD (BASUR) HASTALIĞININ TEDAVİSİNDE BANT LİGASYONU ile AYNI GÜN HAYATINIZA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ

Hemoroid (Basur) hastalığında lastikle boğma yöntemi olarak da bilinen ‘hemoroid bant ligasyonu’, cerrahi müdahaleye gerek duymadan, hastalığı ağrısız bir şekilde tedavi etmek için kullanılan etkin bir yöntemdir. Anal bölgeye yerleştirilen ışıklı bir alet ile (anaskop) hemoroid pakesine lastik bir bant yerleştirilerek hemoroidin boğulması işlemidir. Özellikle 2. ve 3. evre iç hemoroidlerin tedavisinde oldukça etkili bir yöntem olup, sedasyon anestezi altında yaklaşık 5-10 dakika gibi kısa bir sürede uygulanmakta ve hastalar işlem sonrası hemen taburcu edilmektedir. İşlem esnasında ve sonrasında ağrı görülmemekte ve hastalar sosyal hayatlarına devam etmektedirler.

Uzun süreden beri devam eden kanama ve ağrı şikayetiyle Diyarbakır Özel Bower Hastanesi’ne Mersin’den gelen hastamız, birçok hastaneye gittiğini ancak rahatsızlığına bir çözüm bulamadığını belirtti. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olan hastamıza hastanemizde iç hemoroid teşhisi kondu. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Murat Kapan’ın uyguladığı hemoroid bant ligasyonu ile hastamız işlem sırasında ve sonrasında hiçbir ağrı yaşamadan, 5-10 dakika süren bir müdahale ile sağlığına kavuştu. Aynı gün, işine ve yaşantısına dönmek üzere Mersin’e geri döndü.

Doç. Dr. Murat Kapan, daha önce bu işlemi yaptırmak için Diyarbakır dışına giden birçok hastanın olduğunu, ancak bu yöntemin hastanemizde uygulanmaya başlamasıyla artık buna gerek kalmadığını ifade etti. Uygun hastalara doğru teknikle uygulandığında; hastaların aynı gün iş ve sosyal hayatlarına devam edebileceğini belirtti. Hastamızı sağlıkla ve mutlu bir şekilde uğurlamaktan dolayı memnun olduğunu söyledi.

 

ONLINE RANDEVU
||